Windows 8, 60 Milyon Satış Gerçekleştirdi

Microsoft, geçtiğimiz günlerdi, yeni işletim sistemi olan Windows 8 için 60 milyon lisans satısı gerçekleştiğini açıkladı.

8 Ocak 2013 tarihinde Las Vegas da yapılan, teknoloji ürünleri tanıtımı ve analizleri sırasında, Microsoft şirketi, piyasaya sürdüğü Windows 8 işletim sistemi için dünya genelinde 60 milyon satış gerçekleştirdiklerini açıkladı. Bu rakamlar içerisinde, Windows 7 den Windows 8’e yükseltilen 29 Euro’luk güncellemelerinin de dahil olduğu da belirtilmiştir.

Su anda, dünya genelinde, Windows 8 ile uyumlu tam 1700 model bilgisayar olduğu, açıklamada sunulmuştur. bu modeller arasında, Windows RT (tablet ve smartphonelar) işletim sistemi de dahildir. Taşınabilir Windows 8 işletim sistemleri için uygulama deposu Windows store açıldığı günden beri oyun ve uygulama şayisini 4 de katlamıştır. Su anda 100 milyondan fazla kullanıcılara oyun ve uygulama sunulmaktadır.

Microsoft, gerçekleştirilen 60 milyon şatısın, Windows 8’in ilk çıktığı tarih olan 22 Ekim 2012 den 31 aralık 2012 tarihleri arasında olduğunu belirtti. kısa surede bu kadar satış gerçekleştiren Microsoft, 2013 yılı içerisinde bu rakamlarında daha da artmasını beklediklerini, Kasım ayı sonunda 40 milyon lisans satısı gerçekleştirdiklerini açıklamıştır. Windows 8’in piyasaya sürülmesinden önce, binlerce ürünün bu yeni işletim sistemi ile uyumlu olmasından dolayı bu kadar yüksek satış gerçekleştiren Microsoft, yeni projeleri öncesinde de uyumlu makinelerin üretilmesi için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*