Turkcell|Halk Otobüslerinde Ücretsiz Mobil İnternet Dönemi

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, İstanbul Halk Ulaşım A.Ş.  ile birlikte şehir içi toplu taşımacılığında bir ilke imza attı. 76D Taksim -Bahçeşehir, 76-E Taksim – Bahçeşehir expres,145T Taksim – Beylikdüzü ve E-57 Bahçeşehir – Bakırköy güzargâhlarındaki çift katlı özel halk otobüslerini kullanan İstanbullular artık kablosuz internete ücretsiz bağlanıyor, yolculukları boyunca mobilitenin avantajını yaşıyor.

Turkcell ve İstanbul Halk Ulaşım A.Ş.   nin ortak projesi kapsamında günde 15 bin yolcu taşınan 76D Taksim-Bahçeşehir ,76-E Taksim-Bahçeşehir expres,145T Taksim-Beylikdüzü ve E-57 Bahçeşehir-Bakırköy hattında sefer yapan 31 adet çift katlı özel halk otobüsüne Turkcell’in 3G altyapısını kullanan kablosuz modemler yerleştirildi. Adanet’in araç içleri için özel ürettiği modemler 75 yolcu kapasiteli halk otobüslerindeki tüm yolcuların aynı anda internete bağlanmasına imkan veriyor. Turkcell’in kapsama gücü sayesinde de yaklaşık 50 kilometrelik hat boyunca yolculara kesintiz mobil internet sunuluyor.

Bu hatları kullanan İstanbullular otobüse bindikleri anda cep telefonu, dizüstü bilgisayar gibi mobil cihazlarından kablosuz  internete ücretsiz olarak bağlanıyor ve mobil hayatın tüm avantajını Turkcell kalitesiyle yaşamaya başlıyor. İsteyenler yaklaşık 1,5 saat süren yolculuklarını cepten maç izleyerek, arkadaşlarıyla oyun oynarak, mesajlaşarak ya da gazetesini internetten okuyarak daha zevkli hala getiriyor, isteyenler de e-postalarını ve mesajlarını takip ederek hem işlerinden geri kalmıyor hem de vakitten kazanıyor.

İlk etapta Bahçeşehir ve Beylikdüzü ile bağlantılı hatlarda başlayan ücretsiz mobil internet uygulamasının önümüzdeki dönemde diğer güzergahlarda da yaygınlaştırılması hedefleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*