Sony Gerçekten Windows Mobile İle Çalışacak mı?

Sony Windows Mobile
Kulağımıza gelen iddialar doğru ise Android devi Sony, Windows Phone sınırlarına dahil olabilir!
Son 4-5 senedir Android işletim sistemine sahip telefonlara yoğunlaşan dev marka Sony, yeni bir dedikoduya göre yakın bir zamanda Windows Phone’lu cihazlar da üretmeye başlayabilir.
Teknoloji haberleri konusunda güvenilir bir isim olan The Information’ın raporu doğrultusunda, Sony’nin 2014 yılı ortalarında piyasaya sürmek için, Windows Phone işletim sistemine sahip bir kaç cihaz hazırlıyor. Rapordaki diğer bilgilere göre Microsoft, Android ve İOS karşısında zorlanmaya devam eden Windows Phone’u güçlendirmek için Sony’e teşvik sunduğu bilgisi yer alıyor. Microsoft’un buna benzer girişimleri daha öncede ZTE ve başka firmalara yardım ederek, yazılım lisanslama ücretlerini aşağı çekmesiyle biliniyor.
Raporlara göre Microsoft, Sony ile yapacağı işbirliğinden doğacak olan Windows Phone’lu Sony cihazlarından epey umutlu görünüyor. Japon devi olan Sony firmasının Windows Phone işletim sistemine sahip bir cihaz üreteceği konusunda dedikodular 2012 yılından beri kulağımıza geliyor fakat hala bir kanıt bulunmuyor. Windows Phone cep piyasasında 2013 yılının ortalarına doğru yüzde 5’i geçen bir yer bulmuş oldu ve platform şuan Android’ten bile hızlı büyümekte.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*