Sanal Casus Blackberry 9500

telefon dinleme

Üretici firmalar gelişen teknolojiye kazandırdıkları yeni modelleriyle her alanda katkı yapmaya devam ediyorlar. Ancak gelişen teknolojinin bazen ne kadar yararlı ya da ne kadar zararlı olduğu konusunda şüpheler akıllara yerleşiyor.

Telefon dinlemelerinde giderek büyüyen bir yapıya kavuşan casus telefon arasına şimdide, Blackberry Şirketi bir model sunmuş durumda. Blackberry 9500 modeli, şirketin casus telefon dinleme özelliği katılmış son model telefonları arasında yer alıyor. Blackberry 9500 kurulum yapılan casus programı ile diğer casus telefonların yapabildiği her şeyi yapabiliyor. Yani kurulumun gerçekleşmesi ardından dinleme yapmak isteyen kişiye gelen ve giden aramalarda bilgi verirken, ortamın dinlenmesinde gayet net bir ses aktarımı gerçekleştiriyor. 24 saat kesintisiz dünyanın neresinde olursa olsun dinleme imkânı sunan model, mesajlarda da dinleme yapan kişiye gelen ve giden mesajların birer kopyasını gönderiyor. Kullanan kişi telefonunu kapattığı anlarda dahi karşı tarafa bilgi veren Blackberry 9500, normal bir telefonun yerine getirebildiği bütün işlevleri fazlası ile uygulayabiliyor. Hatta standart bir telefona göre oldukça geniş kapsamlı bir konsepte sahip.

 

Sizde çevrenizde Blackberry 9500 model telefonla karşılaşınca bu tip düşüncelere kapılabilirsiniz. Belki bu size uçuk bir düşünce gibi gelebilir. Ancak telefon dinleme programı dinlemelerinin yoğun olduğu son dönemlerde herhangi bir telefonun bile ortamda nasıl bir işlev üstlendiğini bilmek çok zor olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*