Samsung Galaxy S4 İncelemesi

Son zamanlarda akıllı telefon piyasasında rakip tanımayan Samsung yeni modeli Galaxy S4’ü kullanıcılarına tanıttı. Hiç şüphesiz ki kullanıcılarının merak konusu olan bu cihaz üstün özelliklere sahip, piyasada rakip tanımayacak gibi görünüyor. Galaxy S3 ile Samsung teknolojiyi nereye taşıyabileceğini tam anlamıyla gösterdi. Galaxy S4 ise daha da geliştirilmiş, yeni özellikler kazandırılmış bir model.

Samsung-Galaxy-S4-3

İşletim sistemi Galaxy S3’te olduğu gibi yine Android. Gerek ücretsiz gerek ücretli binlerce uygulama ile dünyada kullanıcıların yüzde 60’ının tercihi. Ekran özelliklerine baktığımızda 4.99 inç büyüklüğünde 1080×1920 piksel (441 ppi) çözünürlüğe sahip. Arka kamerası 13 megapiksel olup, 1080 p full hd videolar çekme olanağına sahip. 2 megapiksel ön kamerası 3g sayesinde gayet kaliteli görüntülü görüşme yapma imkanı sunuyor. 16 Gb, 32 Gb ve 64 Gb seçenekleriyle kullanıcılara sunuluyor. 1.6 Ghz dört çekirdekli işlemciye sahip bu cihaz bugüne kadar üretilmiş en hızlı telefonlardan biri olma niteliğini taşıyor. 2 Gb ram özelliğiyle de dosya aktarım hızı da artı özellikler arasında. Li-Ion 2600 mAh batarya ile eski sürümlerine oranla şarjı artık çok daha uzun gidecek. Tabi telefonun tüm sensörleri, uygulamaları açıkken şarjının çok uzun gitmesi beklenilemez. Bu cihazda sensörler o kadar geliştirilmiş ki elimizi ekrana değdirmeden yaklaştırdığımızda algılayabiliyor, telefon çalarken kulağımıza götürdüğümüzde yanıt verebiliyoruz. Bu özellik elimizin kirli olduğu durumlarda çok işe yarayacak. Ayrıca video seyrederken ekrana bakmadığımız anda videoyu durdurup ekrana baktığımızda tekrar başlatıyor.

Samsung Galaxy S4 3322

Tüm bu özelliklerin yanı sıra telefonu elimize aldığımızda cevapsız çağrı ve ya okunmamış mesaj olduğu durumlarda telefonun titremesi bize hatırlatma yapıyor. Fiyatı çoğu kişiye göre pahalı gelse de Samsung Galaxy S4 fiyatının hakkını kesinlikle veriyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*