Rss ile site yönetimi

RSS yayınları internet haber siteleri ve blogcular tarafından çok fazla kullanılmaktadır. Blogunuzun bir RSS beslemesi ile sürekli güncel tutar ve üyelerin ilgisini çekebilirsiniz.

Bloglarda çeşitli yazılımlar kullanılarak, bu besleme işi daha kolay yapılır. Bunlara RSS okuyucu denir. Bu okuyucular belirlediğimiz sitelerden son haberleri bizim için otomatik olarak alır. RSS okuyuculara almak istediğimiz RSS’in URLsini girerek kolayca hallederiz.

Belirli bir RSS beslemesine erişebilmek için o siteye üye olmak gerekir.

Belirli bir blog RSS beslemesine erişebilmek için, okuyucunun blogun üyesi olmak gerekir. Üye olunduktan sonra geriye kanla işlemleri yapmak kolaydır. Güncellemeler girildikten otuz dakika kadar sonra hızlı bir şekilde üye Blog’a gönderilebilir.

RSS beslemeleri işinizi geliştirmek için uygun bir yoldur. Blogunuza bir giriş eklemek zaman, blogunuzun da ki tüm bu özelliği kullanabilirsiniz. Düzenli olarak güncellenen bloglar okuyucularınızı sitede tutmak ve aynı zamanda blogunuza arama motorları tarafından oluşturulan ilk birkaç sonuç arasında listelenme şansını artıracaktır. Arama motoru sonuç sayfalarında blogunuzun ismini görmek sitenize potansiyel okuyucu çekecektir.

Blogunuz için RSS besleme seçeneği çok güzel bir seçenektir sizin siteniz için yorulmanızıda engeller ama özgün içerik oluşmasını önler Seo açısından kötüdür. Blog’a üyelik ve RSS beslemesi için kaydolmak oldukça basittir. Meraklı ederseniz denemek için kayıt yaptırabilirsiniz. Ya da sürekli RSS beslemesi aracılığıyla üyelerinizi sitenizi daha çok okuması ve kalması sağlanabilir. Blogunuza, yeni, bilgilendirici mesajlar eklerseniz, bu yeni üyelerin sadık bir okuyucu olmasını sağlar.

Web sitesinin her yeri değil de herhangi bir etkileşimli bölüm için RSS beslemesi kullanabilirsiniz. Forum mesajları yanı sıra bloglarda da bir RSS beslemesi kullanılabilir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*