Puzzle

Herkesin severek oynadığı puzzle oyunun birçok çeşidini bu sitede burabilirsiniz.

Siteye giriş yapın ve binlerce parçalık puzzle oyunlarından beğendiklerinizi sipraiş verin. Çok uygun fiyatlara bu eğlenceli oyunlara sahip olun. Puzzle  sevdiklerinize hediye edebileceğiniz harika bir oyun. Çocuklar için de zeka geliştirici ve hayal gücünü arttıran eğitici bir oyun olan puzzle eğlence dışında işe yarıyor.

Puzzle yap boz olarak bilinen yüzlerce parçadan oluşan oynaması zevkli bir oyundur. Hobi olarak oynanan bu güzel oyun insanların eğlenmesi amacını taşımaktadır. Parçaları birleştirip puzzle tahtasının üzerine yapıştırırak zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız! Yaparken aynı renkleri kullandığınızı düşündüğünüzde neler hissettiğinizi anlayabiliyoruz. Bu sinirinizi bozmasın. Puzzle çılgınlığı tüm dünyayı sarmış ve puzzle oynayan yüzbinlerce insanı buluşturan bu eğlenceli dolu oyunda puzzle dünyasına bir adım atmış olacaksınız. Puzzle yapmak zor değil! Puzzle oyunları oynarken çok zevk alacaksınız. Hiç puzzle oynamayı denediniz mi?

http://www.puzzlesepeti.com.tr
Puzzle tüm dünyada başını almış ve eğlence aracı olarak bilinen harika bir yap boz oyunudur. Yap boz oyununun binlerce çeşidi vardır bunlar arasında ;3D Puzzle, Kişiye Özel Puzzle, Çocuk Puzzle, 500 Parça, 570 Parça, 1000 Parça, 1500 Parça, 2000 Parça, 3000 Parça, 4000 Parça, 5000 Parçave Üzeri ve daha binlercesi bulunmaktadır. Puzzle ürünlerimize bir göz attınız mı?

Sitemizden arzu ettiğiniz bir puzzle’ı taksitle alabilme imkanına sahipsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler siteye giriş yapıp üyelik alıp binlerce sunduğumuz puzzle arasından beğendiğinizi sipariş etmek! Puzzleeğlenmenin gerçek yoludur ve mutlaka denemenizi öneriyoruz.

Puzzle World Map oyunu ile müthiş zaman geçirmek ister misiniz? Tüm dünya haritasını yap boz şeklinde oluşturup arkadaşlarınızla keyifli zaman geçirmek için ideal ürünlerimizden bir tanesidir.

Yap – Boz on Wikipedia

puzzle
puzzle
Yapboz, parçalardan oluşan bir resim veya fotoğrafın birleştirilmeye çalışılmasına çalışılan bir tür oyuncaktır. Zorlukluklarına, parça sayılarına ve büyüklüklerine göre pekçok yapboz türü bulunur. Yapboz parçalarının genel bir şekli yoktur.
Puzzle üreten birçok marka mevcuttur. Farklı markaların ürünleri az da olsa değişiklik gösterebilir. Parça kesim kalitesi, renklerin canlılığı, bir parçanın başka hiçbir yere oturmaması vb. farklılıklar markadan markaya değişebilir. Zorluk derecesi parça sayısına ve renklere bağlıdır. Örneğin farklı birçok renkten oluşan bir puzzle’ı tamamlamak siyah beyaz bir puzzledan çok daha kolaydır. Zorluk derecesi ve bitirme zamanı parça sayısı arttıkça artmaktadır. 50,100,150,200,500,1000,1500,2000,3000 parçalık puzzlelar piyasada rahatlıkla bulunanlardır. Bunların dışında 5000,10000,20000 ve 24000 parça puzzlelarda mevcuttur. Bir puzzle’ı yapmanın en kolay yolu öncelikle çerçevesini oluşturmaktır.İlk yapılması gereken parçaların içinden bir kenarı düz olan parçaları ayırıp birleştirerek çerçeveyi ortaya çıkarmaktır. Çerceve tamamlandığında puzzlebittiğinde ne kadar büyük olacağıda ortaya çıkmış olacaktır. Daha sonraki yöntem birbiriyle yaklaşık aynı olan renkleri biraraya toplamaktır. Bunun için farklı çanaklar kullanılabilir. Tüm parçaların ön yüzleri çevrilerek masaya yatırıldıktan sonra renkleri ayırmak daha kolaydır. En zor kısım ise (varsa) tek renk olan kısımları birleştirmektir. Renkler aynı olduğundan ayırmak mümkün olmayacağından tek tek parçaların denenmesi gerekir. Bunun içinse yöntem parçaları 10 x 10 ( 10×8 , 10×11 vs. de olabilir)kare oluşturacak şekilde dizip parçaları tek tek sıra ile denemektir. 10 lu sıralar halinde dizili olduklarından kaç parça kaldığını kolayca saymak mümkündür.

Yapboz Nedir?

puzzle
puzzle

Yapboz, parçalardan oluşan bir resim veya fotoğrafın birleştirilmeye çalışılmasına çalışılan bir tür oyuncaktır. Zorlukluklarına, parça sayılarına ve büyüklüklerine göre pekçok yapboz türü bulunur. Yapboz parçalarının genel bir şekli yoktur. Sitemizde yapbozlar oyuncak değildir. Flash medya olarak yayınlanmış oyunlardır. Puzzle üreten birçok marka mevcuttur. Farklı markaların ürünleri az da olsa değişiklik gösterebilir. Parça kesim kalitesi, renklerin canlılığı, bir parçanın başka hiçbir yere oturmaması vb. farklılıklar markadan markaya değişebilir. Zorluk derecesi parça sayısına ve renklere bağlıdır. Örneğin farklı birçok renkten oluşan bir puzzle’ı tamamlamak siyah beyaz bir puzzledan çok daha kolaydır. Zorluk derecesi ve bitirme zamanı parça sayısı arttıkça artmaktadır. 50,100,150,200,500,1000,1500,2000,3000 parçalık puzzlelar piyasada rahatlıkla bulunanlardır. Bunların dışında 5000,10000,20000 ve 24000 parça puzzlelarda mevcuttur.

Bir puzzle’ı yapmanın en kolay yolu öncelikle çerçevesini oluşturmaktır.İlk yapılması gereken parçaların içinden bir kenarı düz olan parçaları ayırıp birleştirerek çerçeveyi ortaya çıkarmaktır. Çerceve tamamlandığındapuzzle bittiğinde ne kadar büyük olacağıda ortaya çıkmış olacaktır. Daha sonraki yöntem birbiriyle yaklaşık aynı olan renkleri biraraya toplamaktır. Bunun için farklı çanaklar kullanılabilir. Tüm parçaların ön yüzleri çevrilerek masaya yatırıldıktan sonra renkleri ayırmak daha kolaydır.

En zor kısım ise (varsa) tek renk olan kısımları birleştirmektir. Renkler aynı olduğundan ayırmak mümkün olmayacağından tek tek parçaların denenmesi gerekir. Bunun içinse yöntem parçaları 10 x 10 ( 10×8 , 10×11 vs. de olabilir)kare oluşturacak şekilde dizip parçaları tek tek sıra ile denemektir. 10 lu sıralar halinde dizili olduklarından kaç parça kaldığını kolayca saymak mümkündür.

Puzzle ile yapılmış Türkiye Haritası
puzzle
Puzzle ile yapılmış Türkiye Haritası

PUZZLE

Puzzle aslında bir bilmeceden ibarettir. Bir çok parçayı çözme yoluyla bir araya getirip oynanılabilen eğlenceli ve bir o kadarda öğretici bir oyundur. Çocuk gelişimine birebir yararı vardır ve zeka geliştirdiği de bilim adamları tarafından kanıtlanmıştır. Türkçe’de yap boz olarak kullanılan puzzle kelimesinin temel anlamı budur.

Puzzle oyunu yani yap – boz 1760 senesinde coğrafya ve harita uzmanı olan “John Spilsbury” tarafından üretilmiş bir oyundur ve gelişerek günümüze her yaş grubunun oynayabileceği türden bir oyun olarak karşımıza çıkmaktadır

Günlük hayatımızda yaptığımız işlerle ilgili problemleri çözmek, gideceğimiz yerlere ulaşmak için kestirme yollar aramak veya hedeflerimize ulaşmak için düşünce olarak verdiğimiz uğraşlar aslında insan hayatındaki birçok faaliyetin çözümündepuzzle‘ların bize hiç de yabancı olmadığının farkına varmamızı sağlayabilir.

Puzzle oynamak insanın pratik zekasını geliştirmenin yanında sabır gerektiren işlerimizde sonuna kadar devam etmemizde faydalı olabilecek eğlenceli bir oyun olacaktır.

PUZZLE


Puzzle kelime anlamı olaraktan türkçe’ye çevirildiği zaman şu anlamlara gelmektedir ; bilmece, muamma, Şaşkınlık, hayret, Anlaşılmaz kimse, Şaşırtmak hayret vermek, muamma gibi tesir etmek , Şaşırmak, hayrete düşmek.

Peki ya puzzle neden bu kadar çok sevilmektedir?

Yapboz oyunu yıllardan beri oynanılan ve çokta sevilen oyunlardan bir tanesidir. Günümüzde puzzle olarakta bilinen bu mükemmel oyun arkadaşlarınız ve dostlarınızda eğlenceli vakit geçirmenizi sağlayacak kadar güzel ve bir o kadar da bilmecelerle dolu bir oyundur. Parçaları birleştirerek oynanılan oyunda canınız sıkılmadan saatlerce eğlenerek yap boz yapabilirsiniz.

Çok fazla parçadan oluşan puzzle’lar genellikle 5000 parça civarı kapasiteye sahip olurlar ve bunları birleştirmek uzun bir süre alabilmektedir. Bu oyun sabır isteyen bir iştir :) Arkadaşlarınız ile oynayacağınız puzzle oyunlarında daha az parçalara sahip örneğin ; 1000 parçalık bir puzzle oyununu oynamanız sizler için zevkli olacaktır. Diğer türlü puzzle’ınızı bitirmek günler ya da haftalar alacağı için sıkılıp bırakabilme şansınız vardır :)

Türkiyede en iyi puzzle tedarikçisi http://www.puzzlesepeti.com.tr tüm puzzleseverlere indirimli ve uygun fiyatlara puzzle’lar – yap boz’lar sunuyor. Fiyatları incelediniz mi? İncelemediyseniz sitemize uğrayın ve şaşırtıcı fiyatlara puzzle sahibi olun!

Puzzle

puzzle yani yapboz bir bulmaca oyunudur ve bol eğlencelidir. Gelişim için doktorların sıkça önerdiği oyunlardan bir tanesidir. Yakın çevreniz ile birlikte oynadığınız zaman çok keyif veren bu oyun uzun yıllardan beri oynanmaktadır.

Oyunu bitirdiğiniz zaman, yani parçaları tamamladığınız zaman yapıştırıp duvara aksesuar olarak ta kullanabilmeniz mümkündür.

Bunun için öncelikle bir puzzle satın almalı ve keyfini yaşamalısınız

Türkiyenin lider puzzle tedarikçisi puzzle sepeti sizler için en güzel yapbozları bir araya getirmiş ve inanılmaz ucuz fiyatlara sunmuştur

Daha fazlası için buradan buyurun..
http://www.puzzlesepeti.com.tr/

puzzle games, crossword puzzle, crossword, online puzzle, puzzle bubble, puzzle game, puzzles, puzzle maker, ansilvund puzzle, folgunthur puzzle, saarthal puzzle, skuldafn puzzle, skyrim saarthal puzzle, minecraft puzzle maps, block puzzle, google puzzle, crossword puzzle solver, puzzle maker

One thought on “Puzzle

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*