Popüler Macera Oyunu Minecraft

                Minecraft son dönemlerde oldukça popüler bir oyun haline gelmiştir. Macera sevenler ve tasarım oyunları sevenler için sonsuz genişlikte bir oyun olan Minecraft’ı indirmek de oldukça basit.

Minecraft hayatta kalma modundaki amaç geçirdiğiniz günleri ölemeden tamamlayabilmek ve istediğiniz kadar gelişebilmektir. Hayatta kalma modunun dışında yaratıcılık modu da bulunan bu oyunda; isterseniz düz bir dünyada isterseniz de rastgele yaratılmış bir bölgede canavarlarla uğraşmadan, istediğiniz gibi yapılar yaparak onları geliştirebilirsiniz. Yapabilecekleriniz arasında hiçbir sınır bulunmamaktadır. Her şey sadece sizin hayal gücünüze bağlıdır. Yeni güncellenmiş olan sürümünde evcilleştirilebilir kedi ve köpekler bulunmaktadır. Evcilleştirdiğiniz hayvanlarla canavarlardan rahatça korunabilirsiniz. Minecrafttaki ilk gününüzü ölmeden geçirebilmeniz oldukça önemlidir. Bu ilk günde kendinize yetecek kadar bir alanda geçici bir barınak yapmanız gerekmektedir. Barınağınızı topladığınız malzemelerle ister topraktan isterseniz de ahşaptan yapabilirsiniz. Barınağınızı canavarlardan daha korunaklı hale getirebilmek için mutlaka kapı yapmalı ve içerisini meşalelerle aydınlatmalısınız. Ayrıca barınağınızın çevresine yapacağınız tuzaklarla da canavarlardan korunabilirsiniz. Elde etmiş olduğunuz malzemeler sizlere başka el ve yapı araçları yapmanızda yardımcı olacaktır.

İlerleyen zamanlarda dilerseniz evinizi geliştirebilir, çiftlik kurabilir ve tarımla uğraşabilirsiniz. Bu sayede yemek sıkıntınızdan sonsuza kadar kurtulabilirsiniz. Bulduğunuz cevherler son derece değerli ya da az değerli olabilir. Elde etmiş olduğunuz cevherle yapacaklarınız da değişiklik göstermektedir. Örneğin koyunyününden elde etmiş olduğunuz yünle yatak yapabilir ve gecelerin süresini çabucak geçirebilirsiniz. Aksi taktirde geceler oldukça uzun geçecektir. Geceler canavarlardan dolayı oldukça tehlikelidir. Bulmuş olduğunuz cevher eğer elmas ise kendinize tam koruma sağlayacak bir zırh yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra demirden ve deriden yapacağınız zırhlar elmasa göre daha az dayanıklı olacaktır.

50MB’lık boyuttaki bu oyunu Minecraft indir linklerinden herhangi birine tıklayarak sahip olabilirsiniz. Orijinali 19.95 dolar olan bu oyunu, Minecraft Türkiye topluluklarında diğer arkadaşlarınızla ve oyun severlerle online olarak oynayabilmeniz mümkün.

Minecraft tutkusu oyun severlere zamanın nasıl geçtiğini fark ettirmeyecek kadar eğlenceli ve yaratıcılığınızı geliştirmeye yöneliktir. Bu macera oyunu sayesinde hayallerinize ve yaratıcılık yeteneğinize sizler dahi inanamayacaksınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*