Panasonic’den 20 Inchlik 4K Dev Tablet

Dün Las Vegas da Panasonic şirketi, sadece 4K televizyon tanıtımını yapmakla kalmayıp, yeni urunu olan 20 inchlik Ultre HD 4k tabletinin de tanıtımını yaptı. İlk etapta sadece profesyonellere yönelik bir tablet olacağı açıklanmıştır.

4K televizyon piyasasında, hiç bir marka veya firma 50 inch’in altında 4k televizyon üretimi riskini almama kadir. Fakat Panasonic şirketi, 4K teknolojisini farklı alanlarda kullanmak adına, bu yeni ürününü 20 inclik 4K teknolojili Ultra HD tabletinin tanıtımını yapmış bulunmaktadır. Bu tablet, Windows 8 Pro işletim sistemi ile kullanıcılarına sunulacaktır. 3840 x 2460 ekran çözünürlükleri ile, dünyanın ilk dev tableti olarak kayda geçmiştir. İşlemci olarak Intel core i5 1.8 ghz lik bir işlemci ile, bilgisayarlarınızın sahip olduğu hiza beklide daha fazlasına sahip olabileceksiniz. 4 gb Ram ve 128 Gb’lik hafızası, 720p kayıt yapabilen bir kamerası Usb girişi bulunmaktadır bu yeni üründe. Bu dev tabletin eksi yönlerinden bir tanesi ise, batarya ömrünün sadece 2 saat olmasıdır. Ağırlık olarak 2.5 kg ağırlığındadır.

Bu dev tablet, ilk etapta şahıslar için olmayıp, profesyoneller için geliştirilmiştir. Genellikle, grafik islemeleri gerekleştirenler mühendisler vs. Zamanla, kişisel kullanım için de satışa sunulması aşikardır. Şimdilik Panasonic tarafından, ürünün piyasaya çıkış tarihi veya fiyatı olarak herhangi bir bilgilendirme yapılmamış olup. Kullanıcılar tarafından merakla beklenen bir urun haline gelmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*