Online yemek tarifleri

Canınızın çektiği gerek Türk gerek dünya mutfağından yemeklerin tarifi, istediğiniz tüm tatlıların tarifi, aklınıza gelebilecek her yemeğin ya da tatlının kalorisi artık YemekYe’ de. Balık yemeklerinden et yemeklerine, makarna çeşitlerinden öğrenci mutfağına kadar aradığınız her türlü yemek tariflerini sitemizde bulabilirsiniz. Aynı zamanda siz de istediğiniz yemek tariflerini sitemize ekleyebilir, diğer insanlarla paylaşabilirsiniz. Yemek tariflerini sizler için özenle hazırlayarak resimli ve videolu halde sizlere sunmaktayız. Tariflerimiz belirli yemeklerle sınırlı olmayıp tüm yemeklerin yapılışı bulunmaktadır. Ayrıca bu yemeklerin yanında hangi içeceklerin daha iyi olacağı gibi bilgilerle de sizlere destek olmaya çalışmaktayız. Bugün ne yemek yapsam derdinize de son vermekteyiz. Sitemizde bulunan günün menüsü ile her gün farklı yemek tariflerine ulaşabilirsiniz.

 

Son zamanların gözde yiyeceklerinden olan kreplerin tariflerine de sitemizden ulaşabilirsiniz. Krep bir çok kişi tarafından çok sevilmekte özellikle kahvaltıların vazgeçilmezi olmaktadır ve yapımı da oldukça kolaydır. Yalnız krebin de çeşitleri olduğu için ilk önce hangi krep tarifine bakacağınızı belirlemeli ona göre malzemelerinizi alıp hazırlanmalısınız. Krep tarifinin püf noktasına değinecek olursak, en önemli nokta krep hamurunun pürüzsüz ve akışkan olmasıdır. Bu nedenle hamuru yaparken oldukça dikkatli davranmalı ve iyi çırpmalıyız. Diğer püf noktalara ve krep tarifinin inceliklerine bu adresten bakabilirsiniz. Yapılması bittikten sonra krebinizi çeşitli malzemelerle süsleyip servis edebilirsiniz. Bu malzemeler çikolata, reçel, pudra şekeri gibi malzemelerdir.

 

Kurabiye bir çeşit bisküvidir diyebiliriz. Farklı farklı kurabiye tarifleri bulunmaktadır. Yapımı da oldukça basit olup hem zahmetsiz hem de güzel bir tatlıdır. Sitemizde de resimli ve videolu olarak onlarca kurabiye tarifleri bulunmaktadır. Bunların arasından istediğiniz tarifi seçip kurabiyenizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Kurabiye çeşitlerine bakacak olursak; un kurabiyesi, üzümlü kurabiye, çikolatalı ve cevizli kurabiye, brownie kurabiye, yulaflı kurabiye gibi çeşitli kurabiyeler bulunmaktadır. Aklınıza gelen her çeşit kurabiye tarifi de sitemizde bulunmaktadır. Malzemelerinizi hazırladıktan sonra kurabiyemizin hamurunu yoğururuz ve kulak memesi kıvamına geldikten sonra fırında 15-20 dakika pişirerek kurabiyemizi yapmış oluruz. Daha detaylı tarifleri görebilmek için lütfen sitemizi ziyaret edin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*