MioFactory yazılım oluşturma

MIOFACTORY, HTML, JavaScript, Flash ve herhangi bir sunucu tabanlı teknolojiyi kullanarak kendi yazılımınızı oluşturabileceğiniz çok basit bir uygulama. Yani web sayfası yapmayı bilen herkes MioFactory ile kendi web etkileşimli uygulamasını da geliştirebilir.
MioFactory ile geliştirebileceğiniz birden fazla uygulama mevcut. Bunlar arasında masaüstü uygulamaları, masaüstü haber bandı, RSS ve Atom okuyucular, masaüstü araç çubukları, tam ekran oyunlar, CD-ROM arayüzü ve ekran koruyucular yer alıyor. Neler yapılabileceği tabi ki sizin yaratıcılığınıza da kalmış.

MioFactory ile yapılabilecek uygulamalar arasında bizim seçimimiz ise haber bandı. Haber bandı, RSS/Atom kaynaklarını kullanarak haberleri masaüstünüze getirme konusunda oldukça başarılı. Bu sayede sitenizin RSS kaynağı kullanmayı bilmeyen ziyaretçilerini de sürekli kullanıcılar listesine ekleyebilirsiniz. Şimdi hep beraber PC World RSS kaynağını kullanarak PC World haberlerine MioFactory ile nasıl erişilebileceğini uygulama ile göreceğiz.

http://www.mioplanet.com/products/miofactory/index.htm

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*