Mali Zekâ Nedir?

Beş yaşımdayken, acil ameliyat için apar topar hastaneye götürüldüm. Anladığım kadarıyla, geçirdiğim su çiçeği kulaklarımda ciddi bir enfeksiyona yol açmıştı. Korkunç bir deneyim olmasına rağmen, ben yatarken, hastane penceresinin önündeki çimenlikte babam, erkek kardeşim ve iki kız kardeşimin bana el sallayışlarını sevgiyle hatırlarım. Annem gelmemişti. Evde, yatağa bağlı, kalp yetmezliğiyle mücadele ediyordu.
Bir yıl içinde, garajdaki bir çıkıntıdan kafa üstü yere düşen erkek kardeşim hastaneye kaldırıldı. Sonra küçük kız kardeşim. Dizinden ameliyat olması gerekiyordu. Ve en küçüğümüz, kızkardeşim Beth, yeni doğmuştu ve doktorları sürekli şaşkına çeviren ciddi bir deri hastalığı vardı.
Babam için zorlu bir yıldı ve altımız içinde sağlık sınavından geçmeyen tek kişiydi.Iyi haber, hepimiz iyileştik ve sağlıklı hayatlar sürdük. Kötü haber, gelmeye devam eden sağlık faturalarıydı. Babam o yıl hastalanmamış olabilirdi, fakat kötürüm bırakan kronik bir hastalığa tutulmuştu: ezici sağlık borçları.
O sıralarda, babam Hawaii Üniversitesi’nde yüksek lisans öğrencisiydi. Lisansını iki yılda tamamlamış, parlak bir öğrenciydi ve bir gün profesör olma hayali kuruyordu. Şimdi altı kişilik aile, ipotekli konut kredisi ödenecek yüksek sağlık faturalarıyla, hayallerini ardında bırakmıştı ve babam Hawaii’deki küçük Hilo kasabasındaki okulların yardımcı yöneticiliği işini almıştı. Ailemizi bir adadan diğerine ancak, babasından borç alarak taşıyabilmişti. Hem onun için hem de ailemiz için zor zamanlardı.
Meslekte muazzam başarı göstermesine ve sonunda doktorasını vermesine rağmen, sanırım üniversite profesörü olma hayalini gerçekleştirmemiş olmak babamın yakasını ölüm döşeğine kadar bırakmadı. Sık sık şöyle derdi: “Siz büyüyüp de kendi yolunuza gidince, okula geri dönüp sevdiğim şeyi yapacağım, yani öğreteceğim.”

Kozmik Bilinç

Sevgili takipçilerim geçenlerde nette harika bir tarot falı sitesine denk geldik oldukça güzel uygulamaları vardı hemen site sahibi ile iletişime geçip uygulamayı sitemde yayınlamak istediğimi bildirdim sağolsun olumlu yaklaşıp bu eğlenceli uygulamasını bizimle paylaştı sizde tamamen ücretsiz bu arada site burası http://tarotfali.web.tr/3-kart-tarot-fali-tarolog-yorumu/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*