Sitenizdeki kırık linkleri temizleme zamanı

Sitenizdeki kırık linkleri temizleme

WordPress sitenizde bu eklenti sayesinde bütün kırık linkleri tespit edip silebilirsiniz.

Eklentinin adı Broken Link Checker . Eklentiyi WordPress sitenize kurduktan sonra Yönetim Paneli > Ayarlar > Link Checker giderek eklenti ayarlarına ulaşabilirsiniz.

Eklenti Ayarları

Öncelikle eklenti ayarlarında değiştirmenizi tavsiye ettiğim değerleri uygulamanızı öneririm.
General kartı:

  • Check each link değerini 720 olarak değiştirin.
  • E-mail notifications -> seçimi kaldır
  • Link tweaks -> tüm seçimleri kaldır

Check each link bölümü, sitedeki kırık linklerin kaç saatte bir kontrol edileceğini belirtir. 720 saat yani ayda bir kontrol edilmesi uygundur. İsterseniz buraya 168 değerini girerek haftada bir kontrol edilmesini sağlayabilirsiniz. Unutmayın, çok sık kontrol edilmesi sunucu yükünüzü arttıracaktır.

Rahatsız edici olacağından e-posta ile haber verilme seçeneğini kaldırmayı tercih ettim. Link tweaks bölümünde ise kırık linklere özel CSS uygulayarak bu linkleri ziyaretçilere üstü çizili olarak gösterilmesi seçenekleri vardı. Sayfaya ekstradan CSS kodları ekleyeceğinden bu seçenekleri kaldırmayı tercih ettim fakat isterseniz kullanabilirsiniz.

Advanced kartı:

  • Max. execution time değerini 150 yapın.
  • Server load limit değerini 3.50 yapın.

Yönetim > Araçlar > Broken Links yolu ile ulaşacağınız sayfadan eklentinin bulduğu kırık linkleri görebilirsiniz. Edit URL seçeneği ile linkleri değiştirebilir, Unlink seçeneği ile linkleri kaldırabilirsiniz.

Eklenti kullanımı ile ilgili aklınıza takılanları yorum olarak sorabilirsiniz.

Kolay Gelsin!

 

 

3 thoughts on “Sitenizdeki kırık linkleri temizleme zamanı

  1. öncelikle anlatımın için teşekkürler gerçektende kırık linkler google için pek iyi sonuç vermiyor sitenizin aramalarda vede indexlenmesinde geride kalmasına neden oluyor buda başlı başına büyük bir sorun..

  2. Kaliteli ve kullanışlı dökümanların yayınlandığı ve son zamanlarda arama yapıldığında daha çok karşılaştığımız bu itinalı siteniz için emeği geçen herkese teşekkür etmeliyiz. Bu yorumu bahane ederek son günlerde kıymeti artan ve bir çok insan için bir geçim kaynağı haline gelen e ticaret meselesinin bu adreste daha fazla işlendiğini görmeyi arzuladığımızı belirtip emeği geçmiş arkadaşlara tekrar teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*