Granit Taşı Fiyatları

Granit taşı satışının yapıldı iki internet adresinde çok uygun fiyatlarla granit taşı alabilirsiniz. Birçok sektörde kullanılan granit taşı ülkemizde bol miktarda bulunduğundan çok pahalı değildir.

granit taşının ülkemizde yaygın bir kullanım alanı vardır. Piyasaya çıkarken kırma taş ve blok taş olarak ikiye ayrılmış bir biçimde çıkmaktadır. Kırma taşların başlıca kullanıldığı yerler; yol yapımı, beton harcı oluşturmak için kum olarak , tren yollarında , dalga kıranlarda ve barajlarda… Blok taşı olarak çıkartılan granit ise mezar taşlarının yapımında , anıtlarda , abidelerde, sütun ve merdiven taşları gibi örnekler verebiliriz. granit fiyatları gerçekten takdire şayandır.

Granit ülkemizin seçitli alanlarında yaygın olarak kullanılan taşıdır. Granit taş fiyatları da bu yaygınlıktan dolayı çok fazla değildir. Granit taşının kaplatılması kaplatılacak alan için oldukça faydalı olacaktır. Genellikle iç mimari olarak kullanılan taş otellerde, kaplıcalar gibi yerlerde daha çok tercih edilmektedir. Buralarda tercih edilmesinin başlıca nedenleri olarak iklim şartlarında sıcak ve soğuk yalıtım yapabilmesi, herhangi bir temizlik ve bakım istemez olması, aradan uzun yıllar geçmesine rağmen aynı gün ki güzellik ve kalitesini korumasıdır. Artık insanlar granitin bu özelliklerinden dolayı granit taşını evlerinin banyolarında ve mutfaklarında kullanmaktadır. Birçok desen ve motif bulunmaktadır.

Granit taşının satışını yapan çok fazla firma vardır. Bu yüzden granit taşı fiyatları 3 aşağı 5 yukarı değişmektedir. Granit taşının fiyatlarını etkileyen unsurlar arasında kaplatılacak alanın büyüklüğü, granit kaplanırken kaplamada kullanılacak olan malzemelerin çeşidi ve kaplama yapılacak yerin zeminidir. Bunlar granit fiyatlarını en çok etkileyen unsurlardır. Örnek olarak mutfak ve banyo fiyatları birbirinden farklıdır.

Granit taşı içerisin de % 10 – 40 a kadar kuvars % 30 – 60 bir oranda alkali feldispat ve % 35 kadar mika %10 35 gibi oranlarda mineral içerin kayaçtır. Ticaret alanlarında granit taşının önemi çok fazladır. Geniş bir alana yayılmış şekilde kullanılmaktadır. Granitin bir çok değişik ismi yer almaktadır. Bunlar ; gnays, siyenit, kuvars monzonit, granodiyorit, kuvarslı diyorit, diyorit…

Granitlerin özelliklerine bakıldığında kırma taşlarda aranan en büyük özellik dayanıklılıktır. Özellikle kırılmaya, parçalanmaya ve kimyasal etkilere hemen pes etmemeye çalışan kırma taşlar çok tutulmaktadır. Bu özellikler granitin değerini arttırırken maliyet bakımından da olumsuz yanı etkiler. Ayrıca kırma taşları hareket ettirmek için gerekli nakliyede olmak zorundadır.

Blok taş olarak ayırdığımız ikinci granit taşı ise gri ve koyu kırmızı renklerden oluşmaktadır. Bu taşların yapıldığı bir ocakta çok fazla renkli yapılmaması gerekmektedir. Çünkü renkli granitler pek tercih edilmemektedir. Granit taşlarını oluşturan minerallerin sertlikle dolayısıyla madenciler çok fazla enerji harcamaktadır. Fakat granitin böyle olması aynı zamanda dayanıklı ve güçlü olduğunu göstermektedir. http://www.sahratas.com sitesinden fiyat almadan granit taşı almayınız .. Nacizhane olarak Rc Helicopter ve izmir çiçek sitelerinede göz atmanız öneriyoruz ..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*