Facebook Messenger için beklenen özellik

Facebook, mesajlaşma platformu Messenger için uzun zamandır beklenen özelliğini herkese sunmayı tamamladı. Messenger kullanıcıları bundan böyle çok daha güvende!
Dev sosyal ağ Facebook bundan böyle Messenger için sunduğu uçtan uca şifreleme özelliği ile tüm kullanıcılarının iletişimini güvende tutmasını sağlıyor. Şirketin 1 milyar kullanıcısına dağıtımı tamamladığı özellik sayesinde kazanımlarınız neler mi?

Android için Messenger Lite çıktı

Facebook düşük İnternet hızı ve basit Android cihazlarda dahi iletişiminizi sürdürmenizi…

Messenger 1 milyar kullanıcısını memnun etti

The Verge’ün haberine göre, deneme süreci Temmuz ayında başlayan ve artık tüm kullanıcıların için hizmete geçen şifreleme özelliği sayesinde hacker’lar, hükümet ajansları veya Facebook’un kendisinden konuşmalarınızı koruyabileceksiniz.
Bu tür konuşmalarınızda GIF veya video gönderimi yapamayacağınızın altını çizelim ancak fotoğraf ve çıkartma gönderimi konusunda herhangi bir kısıtlama bulunmuyor. Ayrıca şifreli konuşmalar için her iki tarafın da Messenger’ın son sürümüne sahip olması gerekiyor.
Eğer hem akıllı telefon hem tablet üzerinden tüm konuşmalarınızı görebileceğinizi sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü konuşmalara sadece tek bir cihaz üzerinden erişilebiliyor. Son olarak cihazınızda saklanan tüm gizli konuşmaları profil ayarları sayfası üzerinden silme şansınız olduğunu da belirtelim.
:: Facebook’un şifreleme özelliği ile gizliliğinizin korunacağına inanıyor musunuz?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*