Apple iPhone 5 inceleme

Apple iPhone 5           Akıllı telefon piyasasında rakiplerini yine geride bırakacakmış gibi görünen Apple, iPhone 5’i piyasaya sürdü. İlk olarak 2007 yılında iPhone serisini tanıtan Apple tüm dünya teknolojisinin gidişatını değiştiren adımlar atarak  hızla geliştiriyor kendisini. Bu defa daha zorlu rakiplerle karşı karşıya olan iPhone 5’in ne gibi özelliklere sahip olduğunu sizlere açıklayacağız.

Tasarımlarını incelediğimizde iPhone 4s ve 4’e göre daha ince, daha hafif ve daha zarif görünümde. Önceki sürümüne göre 1.7 mm daha ince, 0.5 inç daha büyük ekran, 28 gram daha hafif. Ekranın altında yine ana ekran tuşu mevcut. Yalnız bu tuşu kaplayan alan iPhone 4S’inkine göre daha dar. Kenarlarında metal şerit çevrelenmiş durumda, sol kısmında ses açma kapama ve kilit tuşu mevcut. Bu tuşlara telefon tek elde tutulurken kolaylıkla erişilebiliyor.  Telefonun arka kısmının genelini saran metal malzeme çizilmelere ve darbelere karşı koruyabilecek. iPhone 5, 8 megapiksel arka kameraya 1136×640 çözünürlüklü Retina ekrana sahip. 329 ppi piksel renk yoğunluğuyla ayrıntıları görmek artık çok daha kolay. 4s’e göre çok daha hızlı fotoğraf çekimi yapılabilmekte ve paranomik çekim modu getirilmiş olup tek seferde onlarca fotoğraf çekimi yapılabilmekte. iPhone 5 tüm bu özellikleriyle tüm serileri arasında en hızlı, en hafif ve en hızlı iPhone serisi olma niteliği taşımakta. 1.2 Ghz çift çekirdek işlemciye ve 1 Gb Apple A6 ram özelliğine sahip.

Apple iPhone 5 2

Apple iPhone 5, incelememizde olumsuz yanını bulmakta zorlandığımız bir ürün. Dünyanın en gelişmiş işletim sistemi olan iOS 6 ile binlerce ücretli ve ücretsiz uygulamaya sahip. Sonuç olarak kendisini geliştirmiş ve bekleneni vermiş bu ürün fiyatının hakkını fazlasıyla veriyor. Tüm bu incelememizin yanı sıra en kısa zamanda bir tenkomarkete gidip ürünü elinize alıp incelemenizi öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*